براي بسياري از مشترياني كه اطلاعات كمي در رابطه با خريد دوربين مداربسته دارند «دوربين مداربسته كره اي» تعريفي از كيفيت سيستم مداربسته را مي رساند. در اين مطلب سعي ميكنيم كمي با روش هاي بهتر شناسايي برندهاي مناسب و توليد كنندگان بزرگ دوربين مداربسته در كره جنوبي آشنا شويم.

آيا تمام دوربين هاي مداربسته كره اي با كيفيت هستند؟

طبيعتا خير. به طور حتم توليد يك محصول در كشوري خاص به معناي با كيفيت بودن آن محصول نيست. طبيعتا بازرگانان ايراني كه واردكننده محصولات از كشور كره هستند بيشتر به كيفيت محصول خود اهميت مي دهند ولي با اين حال جستجو به دنبال دوربين كره اي با هدف پيدا كردن محصول با كيفيت كار درستي نيست.
اولين نتبجه اين موضوع سوء استفاده افراد سودجو از شماست. هر كسي مي تواند محصولي را با نام كره اي در بازار بفروشد. توجه داشته باشيد كه صرف نوشته شدن عبارت "Made in Korea" بر روي دوربين كره اي بودن آن را اثبات نمي كند. طبيعتا صرف پرداخت هزينه گزاف هم با كيفيت بودن دوربين را اثبات نمي كند.

چطور از سوء استفاده افراد سود جو جلوگيري كنيم؟

در صورتي كه واقعا به دنبال خريد دوربين مداربسته كره اي هستيد در ادامه مطلب توليد كنندگان بزرگ اين محصول در جهان را معرفي مي كنيم. سعي كنيد در صورتي كه اطلاعات زيادي در رابطه با محصولات پيدا نمي كنيد و يا نام آنها در بين توليد كنندگان بزرگ دوربين مداربسته نيست به راحتي به هر برندي به نام كره اي اعتماد نكنيد.
وجود برندهاي كره اي نا معتبر در بازار فعلي طوري صورت مي گيرد كه حتي بسياري از فعالان در اين زمينه هم اطلاع دقيقي از كره بودن محصولات ندارند. بهترين راه شناسايي محصولات كمي تحقيق پيش از خريد انهاست.

برندهاي معتبر كره اي

  • سامسونگ تكوين (Samsung Techwin): يكي از بزگترين توليد كننده دوربين مداربسته جهان است كه شهرت آن بسيار زياد است. بيشتر مشتريان دوربين مداربسته با اين برند كاملا آشنا هستند.
  • ايديس (IDIS): يكي از معتبرترين توليد كنندگان دوربين مداربسته كه در ايران زياد شناخته شده نيست. اين شركت نمايندگي خاصي هم در ايران ندارد و محصولات آن خيلي شناخته شده نيست.
  • هيترون (HITRON): هيترون نيز مانند ايديس برند خيلي شناخته شده اي در ايران نيست. اين برند كمي و بيش در ايران فروخته مي شود اما اعتبار جهاني آن بسيار زياد است.
  • سي ان بي (CNB): سي ان بي در بين برندهاي شناخته شده در ايران است. به ويژه كساني كه از قديم در بازار دوربين مداربسته فعال بودند اين برند بسيار شناخته شده است. اين برند به صورت بين المللي هم از شهرت خوبي برخوردار است.
  • كومكس (COMMAX): كومكس نامي است كه در ايران بيشتر به عنوان توليد كننده آيفون شناخته شده است. (و البته محصولات تقلبي اين برند بسيار زياد هستند) اما اين شركت يكي از توليد كنندگان محصولات مداربسته و حفاظتي نيز ميباشد.
  • كوكام (KOCOM): كوكام نيز مانند كومكس برندي است كه بيشتر در ايران با آيفون هاي آن شناخته مي شود. دوربين هاي مداربسته اين برند خيلي كمتر مورد استفاده قرار مي گيرند.
  • اچ دي پرو (HDPRO): اچ دي پرو به علت نداشتن نمايندگي مشخص خيلي در ايران شناخته شده نيست و كمتر كسي آن را به عنوان يك برند كره اي مي شناسد.
  • سي پرو (C-PRO): سي پرو برندي است كه در ايران تا به امروز فروشي نداشته و افراد خيلي كمي با اين برند اشنا هستند.
  • وينفورنت (WIN4NET): وين فور نت نيز مانند سي پرو در ايران به هيچ عنوان شناخته شده نيست.

چرا بسياري از برندهاي بزرگ كره اي در ايران شناخته شده نيستند؟

دليل اصلي اين موضوع عدم تمايل بازرگانان به واردات اين محصولات و قيمت بسيار بالاي آنها در صورت ورود به كشور است به همين دليل بيشتر فروشندگان و توزيع كنندگان دوربين هاي مداربسته ترجيح ميدهند دوربيني را به صورت بدون نام وارد كرده و با عنوان كره اي بفروشند.

آيا كيفيت تصوير دوربين مدار بسته كره اي بالاتر است؟

كيفيت تصوير يك دوربين مداربسته رابطه اي با توليد كننده آن ندارد. اين كيفيت بيشتر به نوع چيپ تصوير مورد استفاده در دوربين مداربسته وابسته است. در صورتي كه توليد كننده دوربين معتبر باشد ميتوانيد اطلاعات اصلي را در كاتالوگ دوربين ببينيد و در مورد كيفيت آن تصميم گيري كنيد.
در صورتي كه به دنبال دوربيني با كيفيت تصوير و قابليت ديدن جزئيات زياد هستيد بايد از دوربين هاي مداربسته تحت شبكه استفاده كنيد. استفاده از دوربين هاي آنالوگ حتي در برندهاي خيلي معتبر مانند سامسونگ هم تصويري با روزلوشن خيلي محدود به شما خواهد داد.